PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Absolwentka „Budowlanki” zdobyła tytuł „Technika Absolwenta 2019”!

20 września br. w Beskidzkiej Radzie Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Bielsku-Białej odbyło się rozstrzygnięcie Regionalnego Konkursu „Technik Absolwent 2019”. Najlepsza w branży budowlanej okazała się Agnieszka Salamon - absolwentka Technikum Nr 3 im. rtm. W. Pileckiego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w 8 branżach technicznych i przyrodniczych. Komisja konkursowa oceniała osiągnięcia w następujących kategoriach: wyniki egzaminu maturalnego i zawodowego, udział w konkursach i turniejach zawodowych, oraz innych olimpiadach. Agnieszka Salamon absolwentka Zespołu Szkół Technicznych zdobyła I miejsce w branży budowlanej. Uczniowie otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy pamiątkowe, a finaliści bony książkowe.

Agnieszka Salamon uzyskała tytuł „Technik Absolwent 2019” za następujące osiągnięcia:

– najwyższą średnią ocen – 5,25

– 3 miejsce i  tytuł laureata XXXII  edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Wodzisławiu Śląskim na szczeblu centralnym (organizator Politechnika Warszawska – 11-13.04.2019 r.),

– 1 miejsce w VI edycji Olimpiady Budowlanej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu w roku 2018/2019 – 5.04.2019.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!