PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

47 nowych drzew zasadzono przy powiatowych szkołach

Wczoraj przy szkołach ponadpodstawowych na terenie Wodzisławia Śląskiego odbyła się akcja sadzenia drzew. Łącznie zasadzono 47 nowych drzew. Są to klon zwyczajny i głóg dwuszyjkowy.

Nowe nasadzenia mają związek z realizacją inwestycji drogowej – przebudową ul. Mszańskiej i Turskiej w Wodzisławiu Śl., gdzie zaszła konieczność wycinki drzew. W związku z tym otrzymaliśmy decyzję o dokonaniu nasadzeń zastępczych na terenie Wodzisławia Śl. – tłumaczy Tomasz Wójcik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Miejsca, w których zasadzono nowe drzewa nie zostały wybrane przypadkowo. Jak mówi starosta Leszek Bizoń, postanowiliśmy, że będą to tereny przy naszych placówkach oświatowych, gdzie tej zieleni powinno być znacznie więcej niż jest.

Akcję zainaugurowano przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl., gdzie pierwsze drzewo posadzili wspólnie starosta Leszek Bizoń, członkini zarządu Kornelia Newy, dyrektor PZD Tomasz Wójcik i dyrektor szkoły Wojciech Komorek. W sumie zasadzono tam 10 drzew. Dzięki temu teren przy „Tischnerze” zyska nie tylko piękne, zielone miejsce, ale również pracownię artystyczną. – Mamy nadzieje, że te drzewa szybko urosną, ponieważ chcemy ten teren wykorzystywać jako pracownię plenerową dla uczniów Liceum Sztuk Plastycznych – wyjaśnia dyrektor szkoły Wojciech Komorek.

Akcja została przeprowadzana w ramach kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

My również zachęcamy do sadzenia drzew. Już 18 września każdy chętny może zgłosić się do jednego z 430 nadleśnictw czy też do jednej z 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych by odebrać sadzonki lipy, świerku, klonu zwyczajnego czy klonu jaworu i posadzić u siebie na działce. Akcję #sadziMY, zainicjowaną przez parę prezydencką, po raz drugi organizują Lasy Państwowe. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Lasów Państwowych – TUTAJ

Znajdziecie też tam mapę z najbliższą siedzibę regionalnej dyrekcji lub nadleśnictwa, gdzie będzie można odebrać sadzonkę.

Poniżej krótki filmik i galeria zdjęć z naszej akcji sadzenia drzew.

ZSP Wodzisław Śląski

ZSE Wodzisław Śląski