PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

35 tys. zł na książki dla szkolnych bibliotek

Sporo nowości wydawniczych trafi do trzech szkół prowadzonych przez samorząd powiatu wodzisławskiego. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. pozyskało bowiem 28 tys. zł dofinansowania na zakup książek do bibliotek szkolnych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Z pozyskanych pieniędzy skorzystają biblioteki szkolne Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Radlinie. Zakupią one książki, które nie są podręcznikami, a nowościami wydawniczymi. Na wybór pozycji będą mieli wpływ uczniowie oraz ich rodzice – to oni zdecydują o tytułach, jakie trafią na biblioteczne półki. Na powiększenie swoich zbiorów bibliotecznych szkoły dostały 28 tys. zł. Do tego szkoły muszą wnieść wkład własny w łącznej wysokości 7 tys. zł.

Doposażenie bibliotek szkolnych w atrakcyjne dla uczniów pozycje literackie ma wzmocnić aktywność czytelniczą młodzieży oraz zachęcić ją do wypożyczania książek, zwłaszcza w okresie ferii letnich i zimowych.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie, w którym wzięło udział wodzisławskie starostwo oraz powiatowe szkoły. Na początku 2016 r. o 81 nowych pozycji książkowych, które wybrali sami uczniowie, wzbogaciła się szkolna biblioteka Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych. Ich zakup był możliwy również dzięki dotacji, jaką Powiat pozyskał z rządowego programu „Książki naszych marzeń”. Z kolei wiosną tego samego roku siedem kolejnych szkół otrzymało w sumie 84 tys. zł.