PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

3 uczennice naszych szkół nagrodzone Stypendium Województwa Śląskiego

Miło nam poinformować o sukcesie 3 uczennic powiatowych szkół, które 22 września br. podczas uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim odebrały Stypendia Województwa Śląskiego.

Zarząd Województwa Śląskiego przyznał 29 stypendiów dla uczniów z regionu w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży obowiązującego od lipca 2018 roku do czerwca 2021 roku”. Uroczystość ich wręczenia odbyła się dziś w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego.

Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych, których zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi oraz średnią ocen minimum 4,80.

Ze szkół ponadpodstawowych Powiatu Wodzisławskiego stypendia otrzymały 3 uczennice:

• Anna Elsner – Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim
  • Klaudia Tomala – I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim
  • Olga Wilk – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim

Ważne jest to, aby zawsze był przy was, ktoś, kto będzie wspierał i mobilizował. To dobry moment, aby podziękować nauczycielom, trenerom, a także waszym rodzicom. Mam nadzieję, że stypendia tak naprawdę będą preludium do tego, co osiągniecie w życiu. To zaprocentuje w przyszłości. Warto pracować nad sobą, być aktywnym w różnych dziedzinach życia. Nigdy nie odchodźcie od swoich pasji, które mogą okazać się bardzo ważnym punktem w waszych CV, a na to zwracają uwagę pracodawcy. Ten kapitał wiedzy i pasji, musicie budować już dziś – podkreśliła Beata Białowąs, członek zarządu województwa, która wręczyła uczniom stypendia w imieniu marszałka Jakuba Chełstowskiego.

Na rok szkolny 2020/2021 Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył łącznie na stypendia kwotę 150 000 złotych. Stypendium wynosi 5 000 zł i będzie przekazywane uczniom w 10 transzach tj.: od września 2020 roku do czerwca 2021 roku.

źródło: https://www.slaskie.pl/content/warto-byc-najlepszym