PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Archiwum: luty 2022

Jak rozmawiać z dziećmi i uczniami na temat sytuacji w ukrainie?

Jak rozmawiać z dziećmi i uczniami na temat sytuacji w Ukrainie – rekomendacje dla nauczycieli i pedagogów szkolnych

W związku z aktualną sytuacją w Ukrainie Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla nauczycieli i pedagogów w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W materiale znalazły się rekomendacje i wskazówki dotyczące zarówno wsparcia polskich uczniów, jak również dzieci z Ukrainy obecnie uczących się w Polsce, a także tych, które dotrą do naszego kraju w wyniku działań zbrojnych prowadzonych za wschodnią granicą.

zasady przyjmowania cudzoziemców do polskich szkół w kontekście obencje sytuacji na ukrainie

Zasady przyjmowania cudzoziemców do polskich szkół w kontekście obecnej sytuacji na Ukrainie

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało dyrektorom szkół i organom prowadzącym informację na temat zasad przyjmowania cudzoziemców do polskich szkół w kontekście obecnej sytuacji na Ukrainie. W udostępnionym materiale znalazły się także dodatkowe informacje na temat wsparcia nauki uczniów przybywających z zagranicy oraz udzielania im pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Ozdobna grafika informująca o powiatowych eliminacjach konkursu recytatorskiego 2022

Powiatowe eliminacje do konkursu recytatorskiego czas zacząć

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe do wzięcia udziału w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 1 kwietnia 2022r. od godz. 9.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim ul. Daszyńskiego 2. Eliminacje zostaną przeprowadzone w czterech kategoriach: recytatorskiej, „wywiedzione ze słowa”, poezji śpiewanej i teatru jednego aktora.