PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Strona startowa Aktualności

15 maja startuje nabór na rok szkolny 2023/2024!

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 15 maja rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi ważnymi terminami, o których musi pamiętać kandydat rekrutujący do szkoły.

Pamiętajcie o dotrzymaniu terminów!

Należy pamiętać o tym, że kandydat musi dostosować się do harmonogramu terminów – zarówno tego, wymaganego przez system rekrutacji elektronicznej, jak i tego, podanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

Terminy postępowania rekrutacyjnego – system elektroniczny

Terminy postępowania rekrutacyjnego  – ogłoszenie Śląskiego Kuratora Oświaty

Jak korzystać z systemu elektronicznego?

Przed przystąpieniem do rejestracji kandydata w systemie elektronicznym zachęcamy do skorzystania z pomocy, które oferuje firma Vulcan. Znajdują się tam wszystkie najważniejsze informacje oraz kryteria, jakimi należy kierować się zakładając konto oraz logując się w systemie.

Podręcznik dla kandydata – forma PDF

Przewodnik dla kandydata – filmik instruktażowy

Wydarzenie na żywo

11 maja od godz. 14:00 do 15:00 odbędzie się wydarzenie na żywo dla kandydatów do szkół średnich „Co należy zrobić, aby dostać się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej”. Transmisję można obejrzeć za pośrednictwem platformy YouTube pod linkiem:

LINK do wydarzenia online

Nie wiesz jaką szkołę wybrać?

Dla wszystkich tych, którzy nadal mają wątpliwości co do wyboru szkoły, zachęcamy do zapoznania się z naszym Informatorem Naborowym oraz do obejrzenia Wirtualnych Targów Edukacyjnych.

Informator Naborowy do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024

Wirtualne Targi Edukacyjne Powiatu Wodzisławskiego – filmik