Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski OSP Zawada najlepszą jednostką w powiecie - Powiat Wodzisławski

OSP Zawada najlepszą jednostką w powiecie

Ochotnicza Straż Pożarna z Zawady zwyciężyła w konkursie na Najlepszą Jednostkę OSP Powiatu Wodzisławskiego, zorganizowanym przez wydawnictwo "Nowiny Wodzisławskie". Patronat nad konkursem objął Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka oraz Komendant Powiatowy PSP w Wodzisławiu Śl. Marek Misiura. Wsparcia udzieliły także firmy Fire-System oraz Olszar.

W ciągu niespełna dziesięciu miesięcy na łamach „Nowin Wodzisławskich” prezentowane były wszystkie jednostki OSP z powiatu wodzisławskiego. Do prezentacji dołączony został kupon, który należało wyciąć i wrzucić do jednej z urn znajdujących się w urzędach gmin powiatu wodzisławskiego. Najwięcej głosów  – 794 – otrzymała jednostka OSP z Zawady. Była to prawie połowa głosów z nieco ponad 1600 w sumie oddanych w konkursie. – Przez kilka miesięcy wszystkie jednostki zostały zaprezentowane na łamach gazety. To była dobra okazja do pokazania własnych tradycji, do pochwalenia się osiągnięciami – powiedział starosta Ireneusz Serwotka podczas wręczenie nagród, które odbyło się w Syryni w czasie zebrania świąteczno-noworocznego. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z powiatu, a także zaproszeni goście, wśród których był m.in, senator Adam Gawęda, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach Jerzy Szkatuła, prezes Wydawnictwa Nowiny Arkadiusz Gruchot, zastępca komendanta PSP Rafał Adamczyk.

Zwycięzcy konkursu, których reprezentowali prezes Janusz Rasek oraz naczelnik Henryk Rasek, w nagrodę otrzymali dwa bony o łącznej wartości 2000 zł do wykorzystania u sponsorów konkursu. Specjalną statuetkę oraz list gratulacyjny  jednostce z Zawady wręczył również Ireneusz Serwotka.