Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Organizacje pozarządowe z powiatu zaprezentowały się na Festiwalu - Powiat Wodzisławski

Organizacje pozarządowe z powiatu zaprezentowały się na Festiwalu

W niedzielę (28 sierpnia) na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" w Wodzisławiu Śl. miał miejsce Powiatowy Festiwal Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie było okazją do bliższego poznania organizacji, które na co dzień prężnie działają na terenie powiatu wodzisławskiego.

prezentacja stoiska stowarzyszenia Wodzisławskie Koty Psy i My

W powiecie wodzisławskim działa ponad 300 organizacji pozarządowych. Część z nich zaprezentowała się podczas wczorajszego Festiwalu. Uroczystego otwarcia Festiwalu Organizacji Pozarządowych dokonał starosta wodzisławski Leszek Bizoń wspólnie z członkinią zarządu powiatu Krystyną Kuczerą. Organizacje z terenu powiatu mogły się wypromować, pokazać czym się zajmują. Festiwal był też świetną okazją do integracji osób, które na co dzień w nich działają. Stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, organizacji hobbystyczne itp. promowały się na wiele sposobów. Oprócz tradycyjnych ulotek i plakatów na stanowiskach informacyjno-promocyjnych , nie zabrakło występów na scenie czy pokazu rękodzieła.

Festiwalowe atrakcje

Festiwal Organizacji Pozarządowych przyciągnął do wodzisławskiego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” całe rodziny. Na najmłodszych czekały darmowe dmuchańce, animacje – m.in. zabawy z chustą, zabawy z bańkami mydlanymi, malowanie twarzy. Wśród atrakcji były też:

• prezentacja wozu strażackiego, pokaz sprzętu pożarniczego
  • występ grup tanecznych,
  • warsztaty sznurkowe dla dzieci,
  • aktywności i zabawy sensoplastyczne dla dzieci,
  • gry i zabawy ruchowe, sensoryczne oraz muzyczno-rytmiczne dla dzieci.

Na „Trzech Wzgórzach” były też stanowiska rekonstrukcyjno-historyczne oraz wystawa sprzętu militarnego wraz z prezentacją umundurowania oraz broni i wystawą historyczną. Podczas Festiwalu nagrodzono laureatów konkursów odbywających się w trakcie Festiwalu, a także laureatów Powiatowego Konkursu Fotograficznego. O wynikach konkursu pisaliśmy na stronie – PRZEJDŹ (nowe okno).

Pełen wykaz organizacji pozarządowych powiatu wodzisławskiego znajduje się tutaj PRZEJDŹ (nowe okno)