POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Organizacje pozarządowe wybrały swoich przedstawicieli

Znamy wyniki głosowania przedstawicieli trzeciego sektora do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wodzisławiu Śl.

Organizacje pozarządowe mogły głosować na swoich przedstawicieli w terminie od 22 do 31 stycznia 2020 r. Łącznie złożono 39 kart do głosowania, na których oddano w sumie 67 głosów (przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji itp. mogli zagłosować na maksymalnie 4 kandydatów). Do wyborów zgłoszonych zostało ośmioro kandydatów: Anna Białek z fundacji „Wspólnota Dobrej Woli” w Wodzisławiu Śl., Urszula Hajto z Towarzystwa Miłośników Rydułtów, Monika Hejczyk z fundacji „Akademia Rozwoju Kreatywnego” w Marklowicach, Bożena Kowalczyk z Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Roman Kwaśny ze stowarzyszenia „Głos Wodzisławski”, Grażyna Mnich z Towarzystwa Charytatywnego „Rodzina” z Wodzisławia Śl., Iwona Nieszczesny ze stowarzyszenia „Moje Miasto” z Rydułtów oraz Wojciech Żurek z klubu sportowego „Wicher Wilchwy” z Wodzisławia Śl.

Najwięcej głosów, bo 29, otrzymała kandydatka WUTW, Bożena Kowalczyk. Po 8 głosów oddano z kolei na kandydatury Anny Białek i Grażyny Mnich. Jako czwarty z reprezentantów lokalnych organizacji pozarządowych w Powiatowej Radzie Działalności Pożytku Publicznego zasiądzie Wojciech Żurek, który otrzymał 7 głosów.

W skład rady wejdzie jeszcze dwoje przedstawicieli Rady Powiatu Wodzisławskiego, tj. Jolanta Górecka i Alojzy Szymiczek, których Rada Powiatu wytypowała na sesji 30 stycznia, a także 2 przedstawicieli Zarządu Powiatu Wodzisławskiego, których Zarząd wskaże na swoim najbliższym posiedzeniu. Nowo utworzona Rada Działalności Pożytku Publicznego będzie działać przez 3 lata od daty jej powołania przez Zarząd.