Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Olimpiada Elektryczna i Elektroniczna Euroelektra

Olimpiada Elektryczna i Elektroniczna Euroelektra

Uczniowie Technikum Elektronicznego w Zespole Szkół Technicznych po raz ósmy wzięli udział w Olimpiadzie Elektrycznej i Elektronicznej Euroelektra.

 W historii zmagań z wiedzą i umiejętnościami  szkoła do tej pory mogła poszczycić się sześcioma laureatami i dwoma finalistami. W zorganizowanej w bieżącym roku szkolnym XI edycji Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej Euroelektra uczeń klasy IV Technikum Elektronicznego Bartosz Dorszewski zajął II miejsce w kraju. 

W pierwszym etapie zmierzył się on z 1800 uczestnikami startującymi w dwóch grupach: elektrycznej i elektroniczno-telekomunikacyjnej. W drugim etapie, do którego zakwalifikowano  450 uczniów, znalazło się czterech podopiecznych mgr inż. Kornela Barteczki, mgr Bronisławy Ruteckiej i mgr inż. Romana Magiery:  Krzysztof Zamarski, Krzysztof Długosz, Wojciech Wysocki oraz laureat Bartosz Dorszewski.  Finał tegorocznej edycji odbył się na Politechnice Wrocławskiej. Wyłonienie zwycięzców, spośród 15 najlepszych uczestników z każdej grupy tematycznej, wiązało się
z rozwiązaniem testu ułożonego przez pracowników naukowych.

Bartosz Dorszewski za zajęcie zaszczytnego 2 miejsca otrzymał zaświadczenie upoważniające do przyjęcia na wybraną uczelnię techniczną w kraju, które odebrał w dniu 22 kwietnia 2009 r. w Bydgoszczy na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, a jego koledzy zdobyli cenne doświadczenie życiowe.