Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Asystenci osobiści osób niepełnosprawnych poszukiwani - Powiat Wodzisławski

Asystenci osobiści osób niepełnosprawnych poszukiwani

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim poszukuje osób zainteresowanych świadczeniem usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej w formie umowy zlecenia, w ramach programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022"

osoba na wózku inwalidzkim

Asystentem mogą zostać osoby, które:

1. posiadają dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, fizjoterapeuta;
  2. posiadają co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie
    w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym
    doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu;
  3. są wskazane przez uczestnika Programu lub jego opiekuna prawnego do świadczenia usług, pod warunkiem złożenia przez osobę niepełnosprawną lub opiekuna prawnego pisemnego oświadczenia, że wskazany asystent jest przygotowany do realizacji wobec niej usług asystencji osobistej, , które nie są członkami rodziny.

W przypadku gdy usługi asystencji osobistej będą świadczone na rzecz dzieci niepełnosprawnych do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w punkcie 7 i 8 orzeczenia o niepełnosprawności, wymagane jest także:

• zaświadczenie o niekaralności,
  • pisemna informacja o niefigurowaniu w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym,
  • pisemna akceptacja osoby asystenta ze strony rodzica lub opiekuna prawnego dziecka z niepełnosprawnością.

Zakres obowiązków asystenta:

Do zadań asystenta należeć będzie m.in. pomoc w:

1. wykonywaniu czynności dnia codziennego dla uczestnika Programu;
  2. wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem Programu w wybrane przez uczestnika miejsca;
  3. załatwianiu spraw urzędowych;
  4. korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy);
  5. prowadzaniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej lub przyprowadzaniu ich z niej.

Usługa asystenta będzie realizowana przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (40 zł brutto za godzinę  wraz z kosztami pracodawcy).

Niezbędne dokumenty:

• Karta zgłoszenia kandydata na asystenta osoby niepełnosprawnej do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022 wraz z dokumentami potwierdzającymi kwalifikacje.

Dokumenty można składać w kancelarii Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim (pokój nr 11), ul. Wałowa 30, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30-15.00, drogą mailową na adres: pcpr_wodz@poczta.onet.pl lub Elektroniczna Skrzynka Podawcza platformy E-PUAP: /pcpr_wodz/skrytka.  W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. (32) 455 14 30, (32) 454 71 06  wew. 38. Osoby upoważnione do kontaktu: Jolanta Podleśny, Izabela Mitko.

Nabór do programu  „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022 prowadzony jest od 18 lutego 2022 roku do 28 lutego 2022 r.

O zakwalifikowaniu do Programu decyduje kolejność zgłoszeń!

POBIERZ – Karta zgłoszenia kandydata na asystenta osoby niepełnosprawnej