POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Oddział Pediatryczny szpitala w Rydułtowach objęty patronatem księżnej

Oddział Pediatryczny szpitala w Rydułtowach ma nowego ambasadora. Została nim bizneswoman, działaczka społeczna, koordynatorka programu Polska 3.0, księżna Angelika Jarosławska – Sapieha, która objęła honorowym patronatem oddział oraz podarowała na licytację model samolotu Spitfire, który został stworzony na potrzeby produkcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Odział pediatryczny w rydułtowskim szpitalu niedawno wzbogacił o nową Strefę Rodzica oraz świetlicę dla dzieci. Oba obiekty powstały dzięki wsparciu sponsorów: lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. (Pisaliśmy o tym TUTAJ). Z kolei 16 maja odbyła się uroczystość objęcia oddziału pediatrycznego patronatem przez księżną Angelikę Jarosławską – Sapieha.  – To dla mnie wielkie wyróżnienie oraz wielkie zobowiązanie – powiedziała księżna. – Jako, że koordynuje Program Polska 3.0, który skupia ponad 3700 przedsiębiorców, mamy wspaniałych ludzi w swoim zespole, którzy wspierają przeróżne inicjatywy i którym bardzo bliskie są sprawy dzieci. Wiele z tych osób przyjechało na to spotkanie. To także osoby, które chętnie włączają się w wsparcie inicjatyw, które są bliskie ich sercu, a ja będę ich bardzo mocno to tego zachęcać, dopingować i instruować, jak mogą wspierać szpital – dodała. Księżna powiedział także, że rozmawiała z dyrektor Dorotą Kowalską na temat możliwości leczenia dzieci z Ukrainy ze Strefy Zero, gdzie toczy się wojna.

Podczas wizyty księżna w obecności dyrekcji szpitala, władz samorządowych, lokalnych przedsiębiorców oraz zaproszonych gości zwiedziła pomieszczenia oddziału pediatrycznego oraz spotkała się z najmłodszymi pacjentami. Spotkała się również uczniami wodzisławskiej podstawówki, którym opowiedziała o produkcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, którego jest ambasadorem. Księżna złożyła także podpis na przodzie samochodu Arkadiusza Lechoszesta, kierowcy rajdowego.

Angelika Jarosławska – Sapieha jest koordynatorem programu Polska 3.0, określonego strategicznym programem Trójmorza. Jest to największy projekt klastrowy w Europie, mający na celu połączenie polskich rzek, autostrad i kolei w jedną płaszczyznę transportu multimodalnego oraz budowę największego w Europie Ponadnarodowego Centrum Logistycznego w Gorzyczkach, w ramach którego krzyżują się najważniejsze korytarze transportowe w Europie. Prezes Karma Clutch. Wiceprezes IME Group. Wiceprezes zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw. Uczestnik w pracach Polskiego Lobby Przemysłowego. Członek Zespołu Ekspertów działającego przy Parlamentarnym Zespole Rozwoju Dróg Wodnych. Członek Prezydium Akademii Rzemiosła Polskiego. Wiceprezes Zarządu Klastra Górnej Wisły. Absolwentka ekonomii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka IESE Business School w Barcelonie. Jest oficjalnym ambasadorem międzynarodowej produkcji Dywizjon 303. Prezes Fundacji Pamięci Polskich Pilotów Walczących w Kraju i na Obczyźnie im. Dywizjonu 303.