Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od stycznia urząd pracy rusza z nowym projektem „Praca szyta na miarę” - Powiat Wodzisławski

Od stycznia urząd pracy rusza z nowym projektem „Praca szyta na miarę”

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia z Pszowa, Radlina, Rydułtów i Wodzisławia Śl.

Budynek Powiatowego Urzędu Pracy

Pandemia koronawirusa postawiła polski rynek pracy przed ciężkim wyzwaniem. Pomimo sytuacji panującej w naszym kraju, Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. stara się na bieżąco dbać o swoich klientów i nie zwalnia tempa pracy. Już od stycznia 2021 r. rozpoczyna realizację kolejnego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt. ”Praca szyta na miarę”.

Projekt dedykowany jest osobom powyżej 30 roku życia zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim jako bezrobotne, o niskich kwalifikacjach (wykształcenie średnie i poniżej), zamieszkujących tereny miast powiatu wodzisławskiego tj. Pszowa, Radlina, Rydułtów i Wodzisławia Śl.

W ramach projektu 46 osób będzie mogło skorzystać z:

• usługi pośrednictwa pracy lub poradnictwa zawodowego (w tym dwudniowych warsztatów kompetencji społecznych) oraz wsparcia psychologicznego;
  • 6-miesięcznych staży;
  • prac interwencyjnych tj. zatrudnienia u przedsiębiorcy bądź pracodawcy, którzy z tego tytułu otrzymają  przez 6 miesięcy zwrot części kosztów poniesionych na  wynagrodzenia, nagrody i składki na ubezpieczenie społeczne.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie  mogą zgłaszać się od 4 stycznia 2021 r.  (po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu) do doradców klienta w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać pod numerami tel.: 32 459 29 46 lub 32 459 29 51