Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od stycznia nowy rozkład jazdy - Powiat Wodzisławski

Od stycznia nowy rozkład jazdy

Od stycznia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy powiatowych przewozów pasażerskich obsługiwanych przez PKS w Raciborzu. Uwzględniono w nim większość próśb i uwag mieszkańców, jakie przekazywali do starostwa pocztą, mailem lub podczas spotkań sołeckich.

Nowy rozkład będzie obowiązywać nie tylko na dotychczas uruchomionych pięciu liniach autobusowych do Jastrzębia-Zdroju, Raciborza i Gorzyc, ale także na przejmowanych od 1 stycznia liniach: Wodzisław Śl. – Chałupki przez Olzę i Odrę, Wodzisław Śl. – Chałupki przez Uchylsko, Wodzisław Śl. – Buków przez Gorzyce, Bluszczów oraz Racibórz – Rogów przez Nieboczowy, Lubomię, Bluszczów.

Zmiana przewoźnika na tych ostatnich liniach podyktowana jest zaprzestaniem przez PKS Rybnik przewozów w powiecie wodzisławskim. A to oznacza wyższy standard usługi za porównywalną cenę.

To nie koniec zmian. Od stycznia Starostwo i PKS Racibórz wprowadza specjalną taryfę weekendową na powiatowych liniach, na których autobusy kursują w soboty i niedziele. Za zryczałtowaną cenę 3 zł będzie można swobodnie podróżować autobusem bez względu na odległość. Ta inicjatywa ma zachęcić mieszkańców do korzystania z autobusów w weekendy. Dotychczasowe bowiem zainteresowanie jest niewielkie. Na niektórych liniach przez cały miesiąc w weekendy podróżowało tylko pięciu pasażerów.

Dobrą wiadomością jest to, że mimo wzrostu kosztów transportu nie wzrośnie cena biletów. Utrzymane zostaną także dotychczasowe ulgi, w tym specjalny bilet miesięczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów za nieco ponad 20 zł.

Nowy rozkład znajduje się na stronie internetowej Starostwa w zakładce DLA MIESZKAŃCA – ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW oraz na stronie PKS Racibórz www.pksraciborz.pl. Będzie on obowiązywać do końca lipca 2012 r.