Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od poniedziałku zmiany w kursowaniu autobusów - Powiat Wodzisławski

Od poniedziałku zmiany w kursowaniu autobusów

Z uwagi na zawieszenie od 26 października br. nauki szkolnej w szkołach ponadpodstawowych oraz w starszych klasach (IV-VIII) szkół podstawowych i ich przejście na system nauki zdalnej, zmianie ulega również rozkład jazdy autobusów w komunikacji powiatowej. Od tego dnia realizowany będzie rozkład jazdy jak w dni wolne od nauki szkolnej. Część pozostałych kursów zostanie jednak utrzymana po to, aby zapewnić dowóz do placówek przedszkolaków oraz uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych.

autobus pks foto. W. Raczkowski

Kursy do szkół podstawowych:

• Buków – Syrynia szkoła (odjazd z Bukowa godz. 7:22)
  • Odra – Olza szkoła (odjazd z Odry godz. 7:25)
  • Gorzyczki Kolonia Fryderyk – Gorzyce szkoła (odjazd z Gorzyczek godz. 7:42)

Dojazd do szkoły w Gorzycach i Rogowie może odbywać się kursem Wodzisław Śl.  – Bluszczów (odjazd z Wodzisławia Śl. godz. 7:30, przystanek Gorzyce I godz. 7:40, przystanek Bełsznica godz. 7:50).

Kursy powrotne:

• Syrynia szkoła – Buków (odjazd z Syryni godz. 13:39)
  • Rogów szkoła – Gorzyce szkoła – Gorzyczki Kolonia Fryderyk (odjazd z Rogowa godz. 13:35 i 14:35)

Powrót ze szkoły z Olzy może odbywać się kursami Wodzisław Śl. – Odra (odjazd z Olzy godz. 13:31 i 14:31).