Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od poniedziałku wracają stacjonarne punkty porad prawnych i obywatelskich - Powiat Wodzisławski

Od poniedziałku wracają stacjonarne punkty porad prawnych i obywatelskich

Od najbliższego poniedziałku, 18 stycznia, zostają otwarte dla mieszkańców stacjonarne punkty porad prawnych i obywatelskich. Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa od 3 listopada 2020 r. porady były udzielane przez telefon.

plakat darmowe porady prawne

Otwarcie punktów stacjonarnych nie oznacza jednak rezygnacji z reżimu sanitarnego. Aby zachować zasady bezpieczeństwa zarówno klientów, jak i prawników dyżurujących w biurach, nadal obowiązują wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Każda osoba, która chce skorzystać z porady, powinna najpierw umówić się do konkretnego punktu, na konkretny dzień i godzinę dzwoniąc pod numer  tel. 32 412 09 51  lub wchodząc na stronę internetową PRZEJDŹ

W punkcie porad prawnych powinna znajdować się jedna osoba korzystająca z porady, w uzasadnionych  przypadkach prawnik może wyrazić zgodę na to, żeby w punkcie znajdowało się więcej osób (w szczególności dotyczy to osób towarzyszących osobom niepełnosprawnym).

Osoba, która zostanie umówiona na poradę, powinna przybyć do punktu na umówioną godzinę, w maseczce lub przyłbicy, a po wejściu do punktu zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym. Należy zachować odpowiedni dystans między osobami. Jeżeli osoba chcąca uzyskać bezpłatną poradę prawną nie jest pewna co do swojego stanu zdrowia (wykazuje objawy choroby typu kaszel, katar, gorączka), powinna umówić się na wizytę w takim terminie, kiedy ma pewność, że jest zdrowa.

Przypominamy też, że w związku z nowelizacją przepisów ze względu na skutki pandemii COVID-19 z bezpłatnych porad prawnych mogą również korzystać przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniający innych osób w ciągu ostatniego roku. Dotąd z możliwości korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej wyłączone były sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem spraw związanych z przygotowaniem do rozpoczęcia takiej działalności.

• Harmonogram działania punktów – POBIERZ (PLIK PDF 168KB)
  • Więcej informacji na temat katalogu spraw objętych bezpłatnym poradnictwem znaleźć można TUTAJ.