POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Od poniedziałku utrudnienia na Czarnieckiego/Wodzisławskiej

W poniedziałek, 6 grudnia 2021 r., rozpocznie się wyczekiwana przebudowa ulicy Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim i Wodzisławskiej w Krostoszowicach. Z tego powodu wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Znak oznaczający zamknięcie drogi, brak przejazdu

Ze względu na zakres przewidzianych prac, tj. przebudowę i poszerzenie drogi wraz z podbudową, budowę jej odwodnienia oraz wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, a także z powodu technologii prac niezbędne jest zamknięcie drogi dla ruchu. Wprawdzie mieszkańcy posesji położonych przy modernizowanym odcinku będą mieli zapewniony dojazd do swoich domów, lecz pozostali kierowcy poruszający się pomiędzy Wodzisławiem Śląskim a Krostoszowicami będą musieli korzystać z objazdów.

Wyznaczony objazd prowadzi od tzw. skrzyżowania pięciu dróg w Wodzisławiu Śl. ul. Mszańską/Turską w kierunku Mszany, następnie ul. Skrzyszowską w Mszanie i 1 Maja w Skrzyszowie i dalej ul. Szybową do centrum Krostoszowic.

Koszt modernizacji ok. 700 metrowego odcinka wynosi prawie 1,4 mln zł i zostanie sfinansowany z budżetów Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Wodzisławia Śl. przy udziale finansowym również Gminy Godów.

Apelujemy o ostrożność i korzystanie z wyznaczonego objazdu. Za utrudnienia przepraszamy!