Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od jutra przejezdna Traugutta w Pszowie - Powiat Wodzisławski

Od jutra przejezdna Traugutta w Pszowie

Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl., w najbliższą sobotę 26 czerwca w godzinach popołudniowych (między 13:00 a 15:00) planowane jest otwarcie dla ruchu głównej drogi łączącej Pszów z Rydułtowami, tj. ul. Traugutta w Pszowie.

ul. Traugutta w Pszowie po remoncie 2

Wprawdzie na modernizowanym odcinku będą trwały jeszcze prace porządkowe i wykończeniowe, z tego powodu apelujemy o zachowanie ostrożności, ale droga będzie już przejezdna dla wszystkich pojazdów.

„Bardzo się cieszę, że pomimo trudności związanych z różnymi instalacjami po KWK „Anna”, jakie w trakcie inwestycji były odkrywane, bo nie było ich na planach, udało się to zadanie doprowadzić do szczęśliwego końca. Wprawdzie pewne drobne rzeczy jeszcze są do zrobienia, ale postanowiliśmy nie czekać i zdecydowaliśmy o otwarciu drogi dla ruchu” – mówi starosta Leszek Bizoń.

W ramach inwestycji wykonana została nowa konstrukcji drogi, przebudowane chodniki i kanalizacja deszczowa, wybudowana ścieżka rowerowa, a także przebudowane skrzyżowanie z ul. Sikorskiego. Inwestycja zwiększy przepustowość ruchu, poprawi warunki komunikacyjne, podwyższy standardy ruchu, usprawni przepustowość komunikacji zbiorowej, a także podniesie poziom bezpieczeństwa użytkowników drogi, zwłaszcza pieszych i rowerzystów.

Wartość inwestycji to ponad 3,6 mln zł, z czego 1,7 mln zł pochodzi z dotacji pozyskanej przez Zarząd Powiatu Wodzisławskiego z Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę sfinansowały z własnych budżetów Powiat Wodzisławski i Miasto Pszów.tablica informacyjna o inwestycji na ul. Traugutta, podwójna, zawirająca informacje o dofinansowaniu ze środków budżetu państwa oraz elementy graficzne: godło i flagę Polskiul. Traugutta w Pszowie po remoncie