Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od dziesięciu lat DPS w Gorzycach nosi imię Papieża Jana Pawła II - Powiat Wodzisławski

Od dziesięciu lat DPS w Gorzycach nosi imię Papieża Jana Pawła II

Wtorek 16 października był dla Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach dniem szczególnym. W 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w placówce świętowano dziesiątą rocznicę nadania imienia Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji odbyły się tam jubileuszowe uroczystości rozpoczęte mszą świętą.

10-lecie nadania imienia Papieża Jana Pawła II DPS w Gorzycach

Nabożeństwo koncelebrowało ośmiu księży pod przewodnictwem biskupa pomocniczego ks. Marka Szkudło. O oprawę muzyczną mszy zadbał zespół „Olzanki”.

Po mszy uczestnicy uroczystości, m.in. starosta Ireneusz Serwotka, przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala, członkowie zarządu: Janina Chlebik-Turek i Andrzej Kania, a także powiatowi radni, kierownictwo dps i zaproszeni goście, w tym władze gminy Gorzyce przeszli do figurę Patrona Domu, gdzie złożono kwiaty.

Dalsza część odbywała się już na sali widowiskowej domu. Gości przywitał dyrektor placówki Ryszard Nawrocki. Później głos zabrał starosta Ireneusz Serwotka. W trakcie uroczystości odbyła się również projekcja filmu na temat DPS oraz prelekcja na temat życia i działalności Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, wygłoszona przez dr. hab. Marka Rembierza z Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie zakończył koncert w wykonaniu artystów scen operowych Teatru w Chorzowie.