Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przypominamy. Od dzisiaj utrudnienia w Gołkowicach - Powiat Wodzisławski

Przypominamy. Od dzisiaj utrudnienia w Gołkowicach

Od dzisiaj, 18 stycznia 2023 r., na drodze powiatowej numer 5037 S (ulica 1 Maja) w Gołkowicach w rejonie skrzyżowania z ulicą Celną obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

robotnicy drogowi remontujący jezdnię foto. Grzegorz Skibka

Zmiana jest spowodowana remontem ulicy 1 Maja na odcinku od skrzyżowania z ulicą Celną do skrzyżowania z ulicą Strażacką (odcinek o długości około 300 m). W ramach przebudowy  zaplanowano: przebudowę jezdni, przybudowę i budowę chodników, budowę kanalizacji deszczowej, budowę kanału technologicznego, budowę muru oporowego, doświetlenie przejść dla pieszych, przebudowę sieci teletechnicznej.

Całkowita wartości zadania to 2 016 209,27 zł, z czego nieco ponad milion złotych pochodzi z dofinansowania pozyskanego przez Zarząd Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny sfinansowany zostanie z budżetów Powiatu Wodzisławskiego i Gmina Godów. Wykonawcą zadania jest firma PUT Infrago Dominika Ogrodowska z Jankowic. Prace potrwają do końca kwietnia br.

Podczas robót ruch będzie sterowany wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej. W związku z tym mogą wystąpić niewielkie opóźnienia w kursowaniu autobusów Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej na liniach numer 36 i 38. Przewidywana jest również czasowa zmiana lokalizacji przystanku autobusowego Gołkowice 1 Maja GS.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!