Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od 1 września korekty w rozkładzie PKS - Powiat Wodzisławski

Od 1 września korekty w rozkładzie PKS

W środę, 1 września, w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym nastąpią korekty w rozkładzie jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. W większości są to korekty czasu odjazdów poszczególnych kursów. Część zmian dotyczy ułatwień w dojazdach na zajęcia szkolne uczniów szkół ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim.

autobus PKS

Najważniejsze zmiany to:

• autobusy linii 31 z Lubomi (odjazd z przystanków Lubomia Mickiewicza las 6:13 i 7:03 i Mickiewicza kościół 6:17 i 7:07 oraz z ul. Asnyka) przez Rogów, Czyżowice umożliwiają bezpośredni i szybki dojazd w rejon szkół ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl.;
  • autobus relacji Chałupki – Wodzisław Śl. (linia 33) odjazd z Chałupek 6:47 umożliwia bezpośredni dojazd do tych szkół z Odry, Olzy i Gorzyc;
  • autobus relacji Skrzyszów – Wodzisław Śl. (linia 37) odjazd ze Skrzyszowa z ul. Jana Pawła II 7:10 umożliwia także bezpośredni dojazd do szkół ze Skrzyszowa, Krostoszowic  i Turzy Śl. (ul. Mszańska);
  • autobusy linii 42 relacji Krzyżanowice – Wodzisław Śl. przez Buków, Nieboczowy, Syrynię oraz Zawadę kursuje ulicami Radlińską i Jana Pawła II w pobliżu placówek oświatowych.

Wzorem poprzednich lat w rejon szkół kursować będą autobusy na linii 36 (relacji Jastrzębie-Zdrój – Wodzisław Śl. przez Gołkowice, Godów, Łaziska, Czyżowice), na które można się przesiąść na dworcu autobusowym przy ul. Targowej (przy Galerii Karuzela). Kursy skomunikowane z nimi na pozostałych liniach (nr 32, 33, 34) oznaczone są literą ,,p’’.  Ponadto autobusy linii 36, 38 i 41 będą kursować do i z centrum przesiadkowego przy dworcu PKP (przystanki przy ulicy Rybnickiej i Witosa).

Rozkłady jazdy dostępne są na stronie: rozkłady.powiatwodzislawski.pl – PRZEJDŹ