Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od 1 stycznia będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy PKS - Powiat Wodzisławski

Od 1 stycznia będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy PKS

Przypominamy, że od początku roku zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy w powiatowej komunikacji autobusowej obsługiwanej przez raciborski PKS. Wprowadzone zostaną także nowe, korzystne dla pasażerów, ceny niektórych biletów.

Obowiązująca od stycznia nowa umowa Powiatu z raciborskim PKS-em (więcej informacji TUTAJ) wprowadzi kilka istotnych zmian dla pasażerów, w szczególności w rozkładzie jazdy i taryfie za przejazdy. Zmieni się też przebieg części linii oraz godziny odjazdów niektórych kursów. Jest to efekt jesiennego badania napełnienia autobusów.

Największe zmiany dotkną mieszkańców Bukowa i Nieboczów oraz gminy Godów. Z Bukowa i Nieboczów do Wodzisławia Śl. będzie można dojechać linią 31S jednym porannym kursem i wrócić po południu.  Korekty dotkną także linii 37 i 38 obsługujące w głównej mierze gminę Godów. Na linii 37 nie będą obsługiwane przystanki w Krostoszowicach oraz w Turzy Śl. przy ulicy Granicznej. Autobus ze Skrzyszowa pojedzie zatem przez Podbucze i Turzę Śl., gdzie zatrzyma się na przystankach w Olszenicy i na ulicy Wodzisławskiej. Tam też znajdzie się dodatkowy przystanek w pobliżu skrzyżowania z ul. Graniczną. Taka zmiana skróci długość trasy i czas przejazdu.

W Krostoszowicach natomiast zatrzyma się autobus linii 38, kursujący pomiędzy Wodzisławiem Śl. a Godowem (Gołkowicami) przez Skrzyszów.  Zmieni on trasę  – linia przebiegać będzie ulicą Bogumińską w Wodzisławiu Śl., a następnie Mszańską w Turzy Śl. i nie będzie obsługiwać dzielnicy Wilchwy. Dzięki zmianie mieszkańcy Krostoszowic  zyskają połączenie do Wodzisławia Śl. po południu i w soboty.

Niemniej ważna zmiana dotyczy uczniów dojeżdżających do szkół ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl. Do przystanków w bezpośrednim sąsiedztwie szkół przy ulicach Jana Pawła II, Radlińskiej i Matuszczyka będzie można dojechać autobusami z dworca autobusowego o 6.40 i 8.40 (linia 31), 7.34 i 8.20 (linia 35) oraz 7.40 (linia 36). Powrót na dworzec odbywać się będzie z Matuszczyka o 13.20, 14.20 i 15.20 (linia 36) oraz 13.50 i 14.50 (linia 35). Pasażerowie pozostałych linii będą musieli przesiąść się do tych autobusów na dworcu przy galerii handlowej ,,Karuzela’’.

Wraz początkiem roku, z korzyścią dla pasażerów, zmienią się także ceny niektórych biletów. Miejscowości Skrzyszów, Krostoszowice i Podbucze, dzięki skróceniu trasy, zostaną przesunięte z III strefy taryfowej do II, co spowoduje, że bilet jednorazowy stanieje z 5 do 3,5 zł. Odpowiednio tańsze na tej trasie będą bilety okresowe. Ponadto w komunikacji powiatowej obsługiwanej przez PKS i komunikacji miejskiej w Wodzisławiu Śląskim,  na terenie miasta, będą wzajemnie honorowane bilety miesięczne.

Noworoczna zmiana w komunikacji powiatowej to także dobra informacja dla seniorów oraz honorowych dawców krwi. Dla osób, które ukończyły 70 rok życia przejazd autobusami PKS-u stanie są całkowicie darmowy. Wystarczy tylko okazać dowód osobisty. Z kolei dla zasłużonych honorowych dawców krwi zostaną wprowadzone znaczne ulgi.

Oczywiście nadal będą obowiązywać znane już pasażerom wcześniejsze promocje, czyli co trzeci bilet miesięczny w dojazdach do pracy za 10 zł, darmowe soboty i ulgi dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Ze nowym rozkładem jazdy można zapoznać się na stronie internetowej www.powiatwodzislawski.pl w zakładce rozkłady jazdy.