Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Obradował Konwent Starostów Województwa Śląskiego - Powiat Wodzisławski

Obradował Konwent Starostów Województwa Śląskiego

18 czerwca na terenie Aeroklubu Częstochowskiego odbył się Konwent Starostów Województwa Śląskiego. Stacjonarne spotkanie szefów powiatów ziemskich odbyło się pierwszy raz po 15-miesięcznej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemiologicznymi. Powiat Wodzisławski reprezentował starosta Leszek Bizoń.

Zdjęcie grupowe Konwntu Starostów Województwa Śląskiego

– Konwent w miesiącach letnich będzie spotykał się bardzo intensywnie, aby wiele ważnych dla nas spraw bezpośrednio wyartykułować – zaznaczył podczas otwarcia przewodniczący Andrzej Płonka. Zgodnie z zapowiedziami, kolejne spotkania zostały zaplanowane na lipiec i sierpień.

Rolę gospodarza czerwcowego spotkania odgrywał starosta częstochowski Krzysztof Smela, który zapoznał przybyłych ze specyfiką powiatu częstochowskiego, jego walorami oraz największymi firmami działającymi w regionie. Mowa była m.in. o powołaniu Jurajskiego Agro Fresh Parku, a także o lotniskach użytku publicznego. Szkolenie dla starostów przeprowadził w tym temacie prezes Aeroklubu Częstochowskiego Włodzimierz Skalik. Przewodniczący Konwentu Andrzej Płonka zapowiedział przeprowadzenie dodatkowych szkoleń dla starostów i wójtów zainteresowanych tematyką lotnisk użytku publicznego.

Podczas konwentu dyskutowano przede wszystkim nad zapowiedziami centralizacji szpitali przez administrację rządową.

Oprac. BKI; na podstawie www.czestochowa.powiat.pl, dostęp: 23.6.2021 r.