Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Obchody Święta Niepodległości w naszym powiecie - Powiat Wodzisławski

Obchody Święta Niepodległości w naszym powiecie

W poniedziałek 11 listopada będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Przygotowaliśmy zbiorczą informację na temat wydarzeń związanych z tym świętem, które odbędą się w miastach i gminach powiatu. Serdecznie zachęcamy do udziału!

obchody święta niepodległości w powiecie wodzisławskim

WODZISŁAW ŚLĄSKI

9:30 – zbiórka na Rynku
9:40 – przemarsz do kościoła WNMP
10:00 – msza święta w intencji Ojczyzny
11:00 – przemarsz pod pomnik Bohaterów Powstań Śląskich
11:15 – uroczystości pod pomnikiem Bohaterów Powstań Śląskich
12:00 – zakończenie oficjalnych obchodów

PSZÓW

Program:

9.45 – zbiórka zaproszonych gości przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pszowie, ul. Traugutta 1
9.50 – przemarsz wraz z Fundacją Muzyczną Orkiestry KWK Anna im. Wiktora Kamczyka do Bazyliki pw. NNMP w Pszowie
10.00 – uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Bazylice pw. NNMP w Pszowie
11.00 – przemarsz pod obelisk upamiętniający przyłączenie Górnego Śląska do Macierzy Polskiej
11.15 – uroczystości przy obelisku; złożenie kwiatów
11.30 – spotkanie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie: program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie

RADLIN

9.00 – Msza Święta w Intencji Ojczyzny Kościół p.w. WNMP Radlin – Biertułtowy
10.15- Formowanie kolumny do przemarszu. Przemarsz: ul. Korfantego – ul. Rogozina
10.30 – Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Śląskich (Park im. L. Zarzeckiego)
16.30 –  XVI Międzynarodowy Festiwal im. Mariana Łunarzewskiego (Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie)

RYDUŁTOWY

Program:

10:00  Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Świętego Jacka w Radoszowach. Po niej przemarsz i złożenie kwiatów pod krzyżem (cmentarz parafialny)

Mila Niepodległości – bieg patriotyczny

10:45 strat z ul. O. Augusta Kordeckiego, meta ul. Św. Jacka (pod krzyżem na cmentarzu parafialnym)
(Organizator – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach, szczegóły 32 4576892)

Otwarte Mistrzostwa Rydułtów w Kolarstwie Górskim i Przełajowym
(zbiornik wodny „Barbara” )
9:00 Zapisy
10:00 Pierwszy start
(Organizator – Rydułtowski Ośrodek Sportu i Rekreacji szczegóły 32 4284670)

LUBOMIA

Program:

8:45 – uroczyste złożenie wieńców pod Pomnikiem Bojowników o Wolność Polski (na cmentarzu przykościelnym, skrzyżowanie Pogrzebieńskiej, Szkolnej i Tartakowej), po czym przemarsz do kościoła

9:00 – Msza św. W kościele pw. św. Marii Magdaleny w Lubomi w intencji Ojczyzny oraz za poległych w obronie Ojczyzny mieszkańców gminy Lubomia.

Po Mszy św. w Sali widowiskowej GOK Lubomia koncert patriotyczny w wykonaniu Orkiestry Gminy Lubomia, chórów „Lutnia” z Lubomi i „Echo” z Syryni oraz zespołu „Syryniczki”, przedstawienie na podstawie gawędy Brunona Strzałki „Jak niemiecko pancerka front przerwała” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Lubomi.

MSZANA

Program:

11 listopada z okazji Święta Odzyskania Niepodległości pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Mszanie odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez władze samorządowe.

Gmina Mszana włączyła się również do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. W południe pod pomnikiem odbędzie się wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Godz. 12:00
Data: 11.11.2019 r.
Miejsce: Park Aktywnej Rekreacji w Mszanie

Opracowano na podstawie informacji pochodzących z oficjalnych stron urzędów.