Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski O szkołach po obu stronach Olzy - Powiat Wodzisławski

O szkołach po obu stronach Olzy

27 lutego 2017 r. odbyła się polsko – czeska konferencja pod nazwą „System edukacji w Polsce i Czechach”, w której wzięli udział nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie, Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach oraz Gymnázium a Obchodní Akademie Orlová.

Konferencję zorganizowały polskie szkoły przy współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl.  W panelu dyskusyjnym omówiono między innymi systemy egzaminacyjne w obu krajach. Następnie zaprezentowano projekty międzynarodowe realizowane w poszczególnych szkołach. Na zakończenie odbyły się zajęcia warsztatowe w grupach przedmiotowych, podczas których nauczyciele mieli okazję wymienić doświadczenia z zakresu metod nauczania poszczególnych przedmiotów stosowanych w Polsce i Czechach.

Konferencja jest jednym z działań podejmowanych w ramach wieloletniej współpracy naszych szkół. W ramach wspólnych spotkań organizujemy wycieczki i warsztaty dla młodzieży. Tym razem, widząc ogromną potrzebę wymiany doświadczeń między pracownikami dydaktycznymi zaangażowanych szkół, odbyła się ta konferencja – tłumaczy dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie Izabela Widera.