Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski O polskim i niemieckim systemie kształcenia w rzemiośle - Powiat Wodzisławski

O polskim i niemieckim systemie kształcenia w rzemiośle

Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim oraz Cech Rzemieślników w Recklinghausen serdecznie zapraszają na Konferencję pt. „Kształcenie zawodowe w rzemiośle. Rola i funkcje Cechów Rzemiosła. Podobieństwa i różnice w polskim i niemieckim systemie kształcenia zawodowego”.

Konferencja odbędzie się w dniu 4 października 2012 r. (czwartek) o godz. 9:00 w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Pszowskiej 92.

Program Konferencji:

9:00 Powitanie uczestników Konferencji.

Wprowadzenie.

Prelekcja „Współpraca Starostwa Powiatowego oraz Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śl. w dziedzinie kształcenia zawodowego” – Pani Edyta Glenc, Naczelnik Wydziału Oświaty – Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.
Prelekcja „Dualny system kształcenia zawodowego w rzemiośle oraz związane z nim zadania Cechu Rzemieślników” – Pan Torsten Koeppener, Cech Rzemieślników w Recklinghausen.

11:00 – 11:15 Przerwa kawowa.

Prelekcja „Zasady i formy kształcenia w rzemiośle – nowelizacja ustawy oświatowej i jej wpływ na system edukacji zawodowej” – Pani Dorota Gabrowska, Specjalista ds. Nadzoru Nad Przygotowaniem Zawodowym – Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śl. Dyskusja oraz podsumowanie wyników Konferencji.

12:30 Zakończenie.

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców oraz innych zainteresowanych tematyką konferencji do udziału w spotkaniu. Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 1 października 2012 r.:
telefonicznie: 32 455 49 85/ 455 69 14
lub drogą mailową: biuro@cech.wodzislaw.pl