Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski O pokoleniu „Z” i przemianach demograficznych - Powiat Wodzisławski

O pokoleniu „Z” i przemianach demograficznych

Wczoraj odbyło się już po raz dziesiąty Regionalne Forum Edukacyjne, którego organizatorem jest Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. W tym roku uczestnicy spotkania dyskutowali o pokoleniu Z, dla którego wirtualny świat jest naturalnym środowiskiem życia.

Konkurs Wiedzy o Regionie dla szkół ponadgimnazjalnych

Jak mówi Iwona Miler, dyrektor PODN, to jubileuszowa edycja tego wydarzenia, które odbywa się pod hasłem „Szkoła w dobie pokolenia Z”.

pani dyrektor

Zaproszenie na spotkanie przyjęli przedstawiciele organów prowadzących szkoły i placówki z terenu powiatu wodzisławskiego: Danuta Maćkowska (Powiat Wodzisławski), Ludwika Kłosińska (Miasto Wodzisław Śląski) i Halina Mizia (Miasto Radlin), a także Krzysztof Dybiec – prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim.  Nie zabrakło także licznie przybyłych dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów szkół.

Wicestarosta Maćkowska podkreśliła, że tego typu inicjatywy są okazją nie tylko do integracji środowiska oświatowego, ale również do podnoszenia swoich kompetencji.

wicestarosta

Czym charakteryzuje się pokolenie Z? O tym mówiła Katarzyna Bilińska-Reformat z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

wykladowca

Z kolei Wioletta Hajduk-Gawron z Uniwersytetu Śląskiego mówiła o wyzwaniach związanych z przemianami demograficznymi w Polsce. Uczestnicy spotkania próbowali znaleźć odpowiedzi na pytania jak pomóc uczniom odnaleźć się w nowym środowisku i jak sprawić, żeby znaleźli motywację do pracy.