Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowy wóz strażacki już w użytku - materiał Telewizji TVT - Powiat Wodzisławski

Nowy wóz strażacki już w użytku – materiał Telewizji TVT

20 lutego 2018 r. na dziedzińcu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. odbył się apel, podczas którego oficjalnie wprowadzono do służby nowy samochód specjalistyczny, a także włączono do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostki ochotniczych straży pożarnej z Łazisk i Połomi. Nowy samochód specjalistyczny SCD42, to wóz na podwoziu Iveco Magirus. Ma on drabinę długości 42 m i kosztował ponad 3 mln zł. Do Wodzisławia Śl. trafił w grudniu i zastąpił starą ponad czterdziestoletnią wysłużoną drabinę strażacką.