Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowy wóz dla straży pożarnej - Powiat Wodzisławski

Nowy wóz dla straży pożarnej

9 stycznia w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej PSP Rydułtowy przekazano do użytku nowy samochód gaśniczy zakupiony ze środków związanych z ustawą modernizacyjną służb mundurowych. Nowy wóz to ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy GCBA 8/32.

Może on zabrać do zbiorników jednorazowo 8 tys. litrów wody. Na dachu ma działko wodno – pianowe o wydajności 3 200 l/min. Samochód jest wyposażony w zestaw ratownictwa medycznego, aparat prądotwórczy i 3 aparaty powietrzne. Wóz ma napęd na wszystkie trzy osie. Jego wartość to 856 tys. złotych.

woz-2

Wśród gości obecnych podczas przekazania nowego samochodu obecny był m.in. zastępca komendanta woj. PSP st. bryg. Ryszard Popek, władze miejskie z burmistrz Kornelią Newy, powiatowe ze starostą Jerzym Rosołem, przedstawiciele policji, straży miejskiej i ochotniczych straży pożarnych.

woz-1

woz-3