Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Nowy sprzęt trafił do Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego

Nowy sprzęt trafił do Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego

Kolejny specjalistyczny sprzęt trafił do Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego w Gorzycach. Są to aparaty ochrony dróg oddechowych, które na co dzień będą wykorzystywane przez wodzisławskich strażaków podczas akcji ratowniczych.

strażak z nowym sprzętem

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. przekazało do magazynu 10 sztuk aparatów powietrznych Aeris Phase (bez butli), 14 sztuk masek OptiPro oraz 11 sztuk sygnalizatorów bezruchu Super Pass II. Sprzęt ten należy do środków ochrony osobistej. Stanowi najbardziej uniwersalną ochronę dróg oddechowych. Wykorzystywany jest niemal podczas każdego pożaru, ale nie tylko. Zastosowanie znajduje wszędzie tam, gdzie konieczne jest podejmowanie działań w otoczeniu substancji toksycznych, wybuchowych czy też w warunkach niedoboru tlenu.

Sprzęt kosztował niecałe 50 tys. zł i został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Podobnie jak w latach poprzednich sprzęt nie trafi na magazynowe półki, ale będzie na co dzień wykorzystywany przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl.