Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowy rok szkolny rozpoczęty - Powiat Wodzisławski

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. Pierwszego września rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. W tym roku gospodarzem powiatowej inauguracji był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach.

Punktualnie w samo południe uroczystym apelem i odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęto nowy rok szkolny. Na zaproszenie starosty Ireneusza Serwotki  w uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści, władze powiatu,  przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa, jednostek powiatowych, organizacji zrzeszających przedsiębiorców, radni powiatowi, dyrektorzy i nauczyciele powiatowych szkół i placówek oraz uczniowie klas pierwszych, którzy podczas akademii złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

W okolicznościowych przemówieniach nie zabrakło ciepłych słów oraz życzeń powodzenia oraz sukcesów w nowym roku szkolnym. Ireneusz Serwotka podkreślił, że dla władz powiatu oświata stanowi bardzo ważny obszar życia samorządu. – Chcemy stwarzać dla młodzieży jak najlepsze warunki do rozwoju, dlatego już dzisiaj przygotowujemy się do reformy w oświacie. Wszystko po to, aby nasze szkoły były odpowiednio przystosowane do zapowiadanych zmian.

Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na podsumowanie wakacyjnej pracy nauczycieli, którzy w tym czasie przygotowywali się do uzyskania wyższego stopnia zawodowego. Starosta Ireneusz Serwotka oraz członkini zarządu Danuta Maćkowska złożyli gratulacje dziewięciu pedagogom, którzy przeszli kolejne szczeble awansu i wręczyli im oficjalne akty nadania. Są to: Aleksandra Hawrył i Magdalena Werner – oligofrenopedagodzy w ZPSWR w Wodzisławiu Śl., Agnieszka Newy i Jolanta Serwotka-Torbicka – nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZSE im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl., Judyta Szetlak – pedagog w PPP w Wodzisławiu Śl.,  Paweł Kontny – nauczyciel katecheta w ZST w Wodzisławiu Śl., Adam Bielec – nauczyciel przedmiotów zawodowych w PCKZiU w Wodzisławiu Śl., Waldemar Pytlik – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSZ w Wodzisławiu Śl. oraz Grzegorz Mitręga – nauczyciel grafiki ZSP w Wodzisławiu Śl.

Podczas akademii wręczono także dyrektorom szkół akty powierzenia stanowiska. Nominacje odebrali: Danuta Mielańczyk (Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim), Izabela Widera (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie), Jarosław Rudol (Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Radlinie) oraz Czesław Pieczka (Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim).

Przed młodzieżą ciężkie dziesięć miesięcy nauki. W szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski, kształcić się będzie blisko 4 500 uczniów. Wśród nich po raz pierwszy próg szkoły ponadgimnazjalnej przekroczyło ponad 1 300 uczniów. Wszystkim, którzy dziś ruszyli do szkół życzymy wytrwałości oraz samych szóstek w szkolnym dzienniku.

GALERIA ZDJĘĆ – PRZEJDŹ