Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowy parking przy szkole w Rydułtowach - Powiat Wodzisławski

Nowy parking przy szkole w Rydułtowach

Kolejna powiatowa inwestycja została zakończona. Do użytku oddano parking przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Zadanie pochłonęło blisko pół miliona złotych.

Parking po przebudowie posiada ok. 70 miejsc, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami oraz jedno dla samochodów elektrycznych. Docelowo pojawi się tam stacja do ładowania takich pojazdów. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach sukcesywnie zyskuje nowe, piękniejsze otoczenie. Od niedawna oko cieszy nowy parking, a od dwóch lat sam budynek szkoły, który dzięki kompleksowej termomodernizacji całkowicie zmienił swój wizerunek.

To nie jedyne inwestycje

Na końcówce jest już pierwszy etap prac związanych z modernizacją instalacji elektrycznej w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Ta inwestycja gwarantuje uzyskanie oszczędność energii – poprzez zmniejszenie energochłonności, jak również zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego. Realizacja inwestycji instalacji elektrycznej pozwoliła na zamontowanie czujników ruchu, które mają nowoczesne zastosowanie oświetlenia LED-owego z automatycznym włączeniem i wyłączeniem źródeł światła. Nowe oświetlenie zmniejsza pobór energii elektrycznej i ma dłuższą żywotność w porównaniu do żarówek energooszczędnych. Robotników i sprzęt ciężki można spotkać przy ZSP w Wodzisławiu Śląskim. Realizowana jest tutaj inwestycja zakładająca m.in. prace rozbiórkowe i porządkowe, odwodnienie terenu, nasadzenia trawników i roślinności ozdobnej, przebudowę zjazdu i drogi wewnętrznej, wykonanie placów manewrowych, parkingu dla rowerów, chodników, montaż elementów małej architektury, udrożnienie kanalizacji deszczowej i jej modernizację, przebudowę przyłączy sieci wod-kan i gazowej oraz montaż nowego ogrodzenia.

Inwestycje w powiatowych szkołach są prowadzone przez cały rok – w taki sposób, aby ich przebieg nie zakłócał uczniom zajęć lekcyjnych.