Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Noworoczny Konwent Miast i Gmin Powiatu Wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Noworoczny Konwent Miast i Gmin Powiatu Wodzisławskiego

Wyjątkowo uroczysty, noworoczny charakter miał pierwszy w tym roku Konwent Miast i Gmin Powiatu Wodzisławskiego.

Noworoczny Konwent Miast i Gmin Powiatu Wodzisławskiego

Konwent odbył się 3 stycznia. Brali w nim udział nie tylko włodarze miast i gmin powiatu, ale także przewodniczący rad miejskich i gminnych. Gospodarzem spotkania był starosta Leszek Bizoń. Obecny był także cały zarząd powiatu, a także przewodniczący rady powiatu Adam Krzyżak wraz ze swoimi zastępcami.

Wśród gości znaleźli się parlamentarzyści: poseł RP Krzysztof Gadowski i senator RP Adam Gawęda.

Na zaproszenie starosty w konwencie brali też udział m.in. Komendant Wojewódzki Policji Krzysztof Justyński, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Piotr Zamarski, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wodzisławiu Śląskim Izabela Tomczyk, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim Barbara Orzechowska, Powiatowy Lekarz weterynarii Maciej Witt, Dyr PPZOZ Dorota Kowalska i Kierownik ZUS w Wodzisławiu Śląskim Adam Marek.

Obecni byli szefowie powiatowych służb i straży: Komendant Powiatowy PSP w Wodzisławiu Śląskim Marek Misiura i Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim Jarosław Grudziński.

Duchowieństwo reprezentowali: Ks. Dziekan Janusz Badura, ks. Prałat Bogusław Płonka i ks. Daniel Ferek z Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Uczestnicy konwentu wysłuchali noworocznego koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu  Śląskim.

Starosta Leszek Bizoń przedstawił zebranym podsumowanie działań  samorządu powiatowego minionej kadencji i wskazał zadania stojące przed Powiatem w 2019 r., w tym najważniejsze planowane inwestycje drogowe. Z racji spotkania noworocznego życzył wszystkim samorządowcom powiatu wielu sukcesów i dobrej współpracy.

Podczas konwentu życzenia przekazał też m.in. senator Adam Gawęda i ks. Bogusław Płonka.