Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski "Nowe szaty" wodzisławskiego "Tischnera" i "Plastyka" - Powiat Wodzisławski

„Nowe szaty” wodzisławskiego „Tischnera” i „Plastyka”

Zakończyła się warta 2,3 mln zł inwestycja Powiatu Wodzisławskiego w otoczenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl., w skład którego wchodzi II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz Liceum Sztuk Plastycznych - od dziś imieniem Olgi Boznańskiej.

Budynek Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl.

Inwestycję – przy okazji uroczystości jubileuszu oraz nadania imienia Liceum Sztuk Plastycznych – wizytował wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz członkini Zarządu Powiatu odpowiedzialna za oświatę Kornelia Newy.

Zakres inwestycji objął wykonanie odwodnienia placów manewrowych oraz przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, a także drenażu wokół budynku. Przebudowano ponadto schody przy sali gimnastycznej, przy windzie oraz przy pozostałych wejściach do budynku. Wykonawca zmodernizował również izolację przeciwwilgociową i cieplną na części fundamentów szkoły, a także przebudował przyłącza wody i gazu.

Szkoła zyskała też nowy plac manewrowy, do którego prowadzi nowy zjazd z drogi publicznej, a także nowe dojście do boiska wielofunkcyjnego z ławkami i koszami. Wokół szkoły wydzielono ponadto miejsca na rowery oraz miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Otoczenie szkoły zyskało dodatkowo nową szatę roślinną i ozdobne klomby, które w pełni rozkwitną wiosną. Wszystko to sprawiło, że sąsiedztwo budynku szkoły zmieniło się diametralnie. Jest nie tylko bardziej funkcjonalne i użyteczne, ale też przede wszystkim bardziej przyjazne uczniom i pracownikom szkoły. Nabiera to szczególnego znaczenia w kontekście tego, że II LO w Wodzisławiu Śl., popularny „Tischner”, jest jedynym liceum ogólnokształcącym w powiecie i jednym z niewielu w regionie, w którym funkcjonują oddziały integracyjne dla młodzieży z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.