POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

„Nowe szaty” PZD

Postępują prace przy termomodernizacji siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. z siedzibą w Syryni. Już wkrótce obiekt zyska nie tylko nowy wygląd, ale przede wszystkim stanie się bardziej ekologiczny. Wszystko dzięki unijnemu projektowi termomodernizacji budynków PZD oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach, którego wartość wynosi ponad 4 mln zł.

termomodernizacja pzd 3

EFRR_kolor_poziom_rgb

W ramach inwestycji budynek zostanie ocieplony oraz wyposażony w nowoczesną kotłownię gazową z zamkniętą komorą spalania. Wymieniona zostanie też stolarka okienna oraz pokrycie dachowe. Obiekt zyska ponadto nową fasadę, a z krajobrazu Syryni zniknie komin starej kotłowni. Na budynku pojawi się też instalacja fotowoltaiczna.

Wykonawcą jest wyłoniona w przetargu firma ZRB Budolex Stanisław Oleksy. Koszt zadania to 1,4 mln zł, a termin jej zakończenia – przełom października i listopada br.

Termomodernizacja siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. odbywa się w ramach unijnego projektu, na który Powiat Wodzisławski pozyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w kwocie ponad 2,9 mln zł. Wkład własny to 1,1 mln zł. Projekt ten obejmuje również termomodernizację i poprawę efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Celem obu przedsięwzięć jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i innych substancji szkodliwych dla środowiska, poprawa aspektów zdrowotnych dla lokalnego społeczeństwa, zapewnienie wymaganej oszczędności energii, komfortu i bezpieczeństwa, a także obniżenie kosztów eksploatacji i utrzymania obiektów.

Więcej o projekcie można przeczytać TUTAJ (link).