Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Nowe samochody dla policji

Nowe samochody dla policji

W piątek przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, z udziałem starosty Leszka Bizonia, odbyło się uroczyste przekazanie czterech nowych radiowozów. Ich zakup był możliwy m.in. dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych władz samorządowych.

Nowe samochody dla policji

Nowe Ople Astry, które współfinansowali Starosta Wodzisławski i Prezydent Miasta Wodzisław Śląski trafią do wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą oraz wydziału ruchu drogowego. Dwa kolejne radiowozy tej samej marki, dzięki pomocy Burmistrza Miasta Radlin oraz wójtów gmin Gorzyce i Lubomia będą służyć policjantom w komisariatach policji w Radlinie i Gorzycach.

W trakcie uroczystości starosta Leszek Bizoń przekazując symbolicznie kluczyki do radiowozu życzył, aby samochody dobrze służyły i były niezawodnie. Z kolei Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Jarosław Grudziński podkreślił, że okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.