Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowe otwarcie we współpracy powiatu z gminami - Powiat Wodzisławski

Nowe otwarcie we współpracy powiatu z gminami

Starosta Ireneusz Serwotka wspólnie z przewodniczącym Rady Powiatu Eugeniuszem Walą rozpoczęli cykl spotkań z włodarzami gmin. Wczoraj w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śl. odwiedzili prezydenta miasta Mieczysławem Kiecę. Są już pierwsze ustalenia i rezultaty.

W trakcie spotkania omówiono wiele spraw. Starosta Ireneusz Serwotka jako problem do rozwiązania poruszył m.in. kwestię miejsc postojowych pod przychodnią specjalistyczną na ulicy 26 Marca. Przedstawił też plany związane z przystosowaniem budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Bogumińskiej do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez budowę windy zewnętrznej. Ireneusz Serwotka wyraził również chęć współpracy w sferze kompleksowego rozwiązywania problemu bezdomności zwierząt na terenie powiatu.

Z kolei prezydent Mieczysław Kieca wskazał na potrzebę pilnej przebudowy ulicy Górniczej oraz ul. Kokoszyckiej, a także modernizacji i poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Górniczej z ul. Pszowską, gdzie zwłaszcza w godzinach popołudniowych tworzą się duże korki.

Ważnym elementem rozmowy było omówienie spraw związanych z planowaną budową Drogi Głównej Południowej. Starosta nie wykluczył zaangażowania się powiatu w proces projektowania. Z taką propozycją starosta chce zwrócić się do Rady Powiatu.

Spotkanie z prezydentem miasta Wodzisławia Śl. było pierwszym z kilku, jakie starosta wraz z przewodniczącym rady odbędą w najbliższym czasie z władzami wszystkich gmin powiatu. Jak bowiem zapowiedział Ireneusz Serwotka podczas środowej konferencji prasowej, chciałby, aby powiat pełnił wobec gmin funkcje usługowe.

Są też już pierwsze rezultaty spotkań. Dzięki przychylności prezydenta miasta Wodzisławia Śl. już od poniedziałku, 7 marca, wszyscy klienci i pracownicy instytucji znajdujących się w centrum miasta będą mogli za darmo korzystać z parkingu przy ul. Mendego.