Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowa sala multimedialna w Bibliotece - Powiat Wodzisławski

Nowa sala multimedialna w Bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim, wzbogaciła się o nową salę multimedialną. Z końcem ubiegłego roku ukończono niezbędny remont pomieszczeń. Zakup specjalistycznego sprzętu (rzutnik, ekran, nagłośnienie, komputer), wraz z montażem i adaptacją pomieszczeń sfinansowano ze środków Starostwa Powiatowego.

Dzięki środkom finansowym Urzędu Miasta, który również wsparł inicjatywę utworzenia profesjonalnej sali multimedialnej, Biblioteka mogła powiększyć pomieszczenie i stworzyć dogodne warunki do ekspozycji obrazów.

sala-2

Wykonane prace pozwoliły na powstanie profesjonalnej galerii. Nowa sala mutlimedialna gwarantuje bardziej komfortową organizację wielu imprez, spotkań autorskich i innych przedsięwzięć kulturalnych. Ma powierzchnię 108 m2 i jednorazowo może gościć ok. 100 uczestników.

sala-3

22 stycznia o godz. 16.00 planowane jest uroczyste otwarcie sali multimedialnej przez władze powiatowe i miejskie, połączone z rozstrzygnięciem konkursu „Moje Święta Bożego Narodzenia”.