POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Nauczyciele PCKZiU szkolą się za granicą

Dwie nauczycielki Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim uczestniczyły w szkoleniach, które odbyły się we Florencji i na Cyprze.

Na szkolenie z wykorzystania narzędzi internetowych Monika Hibner, nauczycielka języka angielskiego, udała się do Florencji we Włoszech. Szkolenie dotyczyło stosowania na lekcjach  nowoczesnych technologii i aplikacji jak: Prezi, Endomondo, GoogleDrive itp.

Polonistka Ewelina Limanowska wzięła z kolei udział w szkoleniu w Nikozji. Wspólnie z nauczycielami z Danii, Norwegii, Grecji, Hiszpanii, Niemiec oraz Łotwy poznawała tajniki pracy metodą PBL (tzw. nauczanie problemowe – Problem Based Learning), której celem jest m.in. aktywizacja młodzieży oraz zachęcanie w kreatywny i innowacyjny sposób do samodzielnego poszukiwania rozwiązań.

Nauczycielki wzięły udział w szkoleniu dzięki projektowi „Europejskie doskonalenie nauczycieli kluczem do nowoczesnej edukacji”, który od września realizowany jest w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim w ramach inicjatywy Erasmus+

 

intro_erasmus