POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Napisz list. Odmień czyjeś życie

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Maraton Pisania Listów Amnesty International. Po raz kolejny w akcję włącza się społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śl., która 6 grudnia wszystkich, którym nie są obojętne prawa człowieka.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłane są wówczas apele do władz krajów oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane.

W tym roku uczestnicy Maratonu będą pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują wsparcia. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa na poprawę ich losu.

W Polsce Maraton odbędzie się w setkach miejsc: w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Rezultaty Maratonu często są widoczne od razu. Już w jego trakcie ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na apele itp. Listy są też ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Każdy może pomóc! Społeczność szkolna zaprasza 6 grudnia od godziny 9 do 17 do II LO w Wodzisławiu Śląskim ul. Wyszyńskiego 41.