Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Najszczęśliwsze święto na świecie - Dzień Dziecka - Powiat Wodzisławski

Najszczęśliwsze święto na świecie – Dzień Dziecka

Starosta wodzisławski Leszek Bizoń wraz z Zarządem Powiatu wszystkim dzieciom w dniu ich święta składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, radości oraz spełnienia marzeń, niech ten szczególny dzień będzie pełen uśmiechu i słońca.

To, że Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce niezmiennie 1 czerwca od 1952 roku to zasługa organizacji The International Union for Protection of Childhood (Światowego Związku Ochrony Dzieciństwa). Święto to miało uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone.

Dzień Dziecka to międzynarodowe święto, w którym każdy powinien poczuć się wyjątkowo. Tego dnia wszyscy możemy powiedzieć: „Dziś obchodzę swoje święto”. Wiek nie ma żadnego znaczenia – każdy zachowuje w sobie coś z dziecka. Wszystkiego najlepszego!