Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Najlepsi sportowcy i działacze kultury nagrodzeni - Powiat Wodzisławski

Najlepsi sportowcy i działacze kultury nagrodzeni

36 osób z powiatu wodzisławskiego, wyróżniających się w w sporcie i kulturze, zostało wczoraj uhonorowanych przez władze powiatu podczas Gali Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu i Kultury, która odbyła się w Hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim.

oficjalnie przekazanie Strefy Rodzica i nowej świetlicy dla dzieci na Oddziale Pediatrycznym w szpitalu w Rydułtowach

Za osiągnięte w 2018 r. wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej nagrody z rąk starosty Leszka Bizonia i przewodniczącego rady Adama Krzyżaka otrzymali zawodnicy: Tomasz Wawrzyńczyk (zapasy), Nadia Hartman (kolarstwo), Marta Klimek (pływanie), Julia Bura (pływanie), Miłosz Mencel (pływanie), Krzysztof Kosider (kolarstwo szosowe), Agata Warło (biegi narciarskie), Mateusz Krupa (pływanie), Tomasz Mojżysz (tenis stołowy), Oliwer Mutwil (lekkoatletyka – biegi), Krzysztof Bezuch (szermierka), Wojciech Koziołek (judo), Maria Lippa (pływanie), Jerzy Ciecior (pływanie), Rudolf Bugla (pływanie), Władysław Szurek (pływanie).

Z kolei z rąk wicestarosty Tadeusz Skatuły  oraz wiceprzewodniczącego Roberta Wali nagrody w dziedzinie sportu odebrali: Bartosz Naczyński (judo), Daniel Skarupa (boks), Artur Skorupa (boks), Szymon Skorupa (boks), Szymon Rakowski (siatkówka), Dominik Rakowski (siatkówka), Daniel Marcol (szermierka), Kamil Huwer (szermierka), Iwona Cymerman (pływanie),  Patryk Rożenek (pływanie) oraz Filip Grygiel (piłka siatkowa),

Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury lub za całokształt działalności kulturalnej wręczyli: członkini zarządu Krystyna Kuczera oraz wiceprzewodniczący rady Marek Rybarz. Trafiły one do: Wandy Bukowskiej, Katarzyny Chwałek – Bednarczyk, Dominiki Brzozy – Piprek, Henryka Krótkiego oraz Małgorzaty Król.

Nagrody otrzymali też trenerzy prowadzący szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym: Aleksandra Pustołka (biegi narciarskie), Jacek Kuliński (pływanie) i Krzysztof Skorupa (boks). Spośród działaczy doceniono Patryka Błasika, Lucjana Szymika, Tomasza Buchty, Mirosława Grzywacza oraz Alojzego Huwra. Pamiątkowe statuetki, dyplomy i kwiaty wręczyli im: starosta Leszek Bizoń oraz członek zarządu Jan Zemło.

Do pobrania prezentacja przybliżająca sylwetki nagrodzonych – POBIERZ (PDF, 5,6 MB)

GALERIA ZDJĘĆ – PRZEJDŹ