Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Nagrodzono sportowców, trenerów oraz ludzi kultury

Nagrodzono sportowców, trenerów oraz ludzi kultury

Dziesięcioro najlepszych sportowców, trzech trenerów oraz ośmioro twórców kultury uhonorowały władze Powiatu Wodzisławskiego podczas wczorajszej Gali Wręczenia Nagród i Wyróżnień Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu oraz Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury.

– Z wielką przyjemnością gratuluję mistrzom za osiągnięcie sukcesów w światowym i europejskim współzawodnictwie sportowym na najwyższych szczeblach oraz wybitnym działaczom zaangażowanym w rozwój i krzewienie kultury w kraju i poza jego granicami – mówił starosta Tadeusz Skatuła na chwilę przed wręczeniem pierwszych nagród.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w Restauracji „Ostrawa” w Wodzisławiu Śląskim. Wybitnych sportowców oraz ludzi kultury uhonorowały władze powiatu, które w bieżącym roku na nagrody przeznaczyły w sumie ponad 45 tys. zł . Laureatom gratulowali również powiatowi radni oraz włodarze miast i gmin z terenu powiatu wodzisławskiego.

Kultura
Nagrody w Dziedzinie Kultury przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnia i ochrony kultury. W tym roku, za całokształt działalności kulturalnej, za wieloletnie, wybitne osiągnięcia oraz zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, nagrody otrzymali: Jan Śliżewski, Marek Grzebyk, Henryk Machnik, Bogumiła Caniboł, Jadwiga Baron i Paweł Cebula. Nagrody za osiągnięcia o istotnym znaczeniu w roku poprzednim trafiły do Matyldy Kołek oraz Kamila Rybaczyka.

Sport
Wśród sportowców za osiągnięte wyniki sportowe nagrody otrzymali: Daniel Marcol, Mateusz Rok, Zbigniew Błoński i Dominika Mosler-Plura. Nagrodę dla najlepszego trenera prowadzącego szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub w krajowym współzawodnictwie przyznano Krzysztofowi Urbańskiemu. Z kolei wśród wyróżnionych sportowców znaleźli się: Sylwia Molitor, Filip Kroemer, Agata Warło, Wojciech Fojcik, Dawid Węglarz i Dominika Bielecka, a wśród trenerów: Ludwik Blanik i Wojciech Kroemer.

Galę uświetniły występy nagrodzonych artystów Matyldy Kołek i Kamila Rybaczyka oraz uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim.


 

SYLWETKI LAUREATÓW NAGRODY POWIATU WODZISŁAWSKIEGO – zobacz prezentację

Więcej zdjęć – galeria na facebooku