Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nagrody w Dziedzinie Kultury przyznane - Powiat Wodzisławski

Nagrody w Dziedzinie Kultury przyznane

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na posiedzeniu w dniu 22 czerwca br. podjął decyzję o przyznaniu Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury następującym podmiotom oraz osobom fizycznym:

1. Redakcji Gazety „U Nas” – miesięcznika społeczno-kulturalnego,
  2. Czesławowi Czaika – autorowi fraszek związanemu z prasą lokalną i ponadlokalną,
  3. Piotrowi Lipina – artyście zajmującemu się malarstwem, rzeźbą i fotografią, których głównym motywem jest praca górnicza,
  4. ks. Danielowi Ferek – proboszczowi parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wodzisławiu Śląskim, który jako pierwszy gospodarz kościoła pw. Św. Trójcy udostępnił świątynię do realizacji projektów kulturalnych dla mieszkańców powiatu.

Nagroda w Dziedzinie Kultury przyznawana jest corocznie osobom za osiągnięcia
w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.