POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Nagrody i stypendia dla młodzieży powiatowych szkół

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śl. Olga Wilk i Mateusz Kołek otrzymali stypendia Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w ramach „Programu pomocy wybitnie zdolnym”. Z kolei uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śl. Adrian Kotula został laureatem filmowego konkursu „Śląskie. Nakręcamy talenty 2019”.

Nagrody i stypendia dla młodzieży powiatowych szkół

Uczniowie „Tischnera” zasłynęli w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. Mateusz Kołek prowadzi m.in. prace nad substancjami zwalczającymi komórki nowotworowe (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). Wyróżnienie, które odebrali 26 października na Zamku Królewskim w Warszawie otwiera im nie tylko drogę do prac badawczych pod okiem znakomitych specjalistów, ale daje możliwość udziału w stażach i warsztatach badawczych na renomowanych uczelniach.

Z kolei młody filmowiec z wodzisławskiej Jedynki jest jednym z czterech uczniów szkoły, którzy w ubiegłym roku otrzymał stypendium programu „Śląskie. Inwestujemy w Talenty”. 5 listopada w gmachu Sejmu Śląskiego Adrian otrzymał nagrodę za film z realizacji programu stypendialnego, w którym uczestniczył. Konkursowe jury uznało jego pracę za jeden z dziesięciu najbardziej oryginalnych i kreatywnych filmów, przedstawiających to, w jaki sposób przyznane stypendium wpłynęło na rozwój jego talentu.

Adrian swoje uzdolnienia oraz pasje filmowe realizuje m.in. angażując się w działalność  szkolnej telewizji „Jedynki” jako operator kamery i montażysta. Jest autorem wielu realizacji filmowych, prezentujących wydarzenia z życia szkoły, które można zobaczyć na szkolnym facebooku.