Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora - Powiat Wodzisławski

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

Kapituła XX edycji Nagrody im. Profesora Aleksandra Gieysztora Fundacji Kronenberga zaprasza do rekomendowania kandydatów do nagrody za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego.

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

Nagrodę przyznaje się za:

1. Szczególne osiągnięcia dokonywane w minionym roku kalendarzowym lub w ciągu ostatnich kilku lat,
  2. Całokształt działalności mającej na celu ochronę dziedzictwa kulturowego,

w następujących dziedzinach:

• działalność muzealna,
  • działalność archiwalna,
  • działalność konserwatorska,
  • działalność biblioteczna,
  • utrwalanie i ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą,
  • przedsięwzięcia samorządowe służące ochronie dziedzictwa kulturowego,
  • indywidualne oraz zbiorowe inicjatywy mające na celu gromadzenie oraz ochronę śladów i pamiątek dziedzictwa kulturowego,
  • upowszechnianie wiedzy o potrzebie i metodach ochrony dziedzictwa kulturowego w Polsce.

Nominacji mogą dokonać członkowie Kapituły, laureaci poprzednich edycji, a także instytucje kultury lub też – z ich rekomendacją – osoby fizyczne. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Fundacji. Wnioski przyjmowane są do 26 października 2018 r.

Zapraszamy do rekomendowania kandydatów do tego prestiżowego wyróżnienia.