Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej dla osób poniżej 30 roku życia - Powiat Wodzisławski

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim w ramach realizowanego w roku 2019 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Poddziałanie 1.1.1 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej 70 osobom bezrobotnym (w tym co najmniej 55 kobietom) zainteresowanym uzyskaniem dofinansowania w maksymalnej wysokości 21 000,00 zł.

nabór wniosków

Nabór wniosków odbywa się w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie wodzisławskim (IV)” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Wnioski mogą składać wyłącznie osoby bezrobotne:

• w wieku poniżej 30 roku życia
  • którym ustalono II profil pomocy oraz w Indywidualnym Planie Działania zaplanowano dofinansowanie na otwarcie własnej działalności gospodarczej
    lub
    ustalono I profil pomocy oraz w Indywidualnym Planie Działania zaplanowano i uzasadniono celowość ubiegania się o dofinansowanie na otwarcie własnej działalności gospodarczej
  • niekorzystające ze szkoleń lub kursów finansowanych ze środków publicznych w ciągu 4 tygodni przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, do momentu podpisania umowy o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej.

W związku z powyższym aktualne, kompletne i prawidłowo wypełnione wnioski wraz
z załącznikami można składać od dnia 18.02.2019r., w kancelarii Centrum Aktywizacji Zawodowej, do wyczerpania limitu środków przeznaczonych na realizację w/w projektu.

Rozpatrywane będą wnioski złożone tylko na aktualnie obowiązujących drukach, wypełnione ręcznie lub komputerowo.

UWAGA!

Osoba bezrobotna na dzień podpisania umowy o dofinansowanie nie może ukończyć 30-go roku życia.

W przypadku osób do 25 roku życia od dnia rejestracji do dnia podpisania umowy nie może upłynąć więcej niż 4 miesiące.

Wybór wniosków do realizacji nastąpi według kolejności ich złożenia.

Warunkiem przyznania dofinansowania jest uzyskanie minimalnej ilości punktów w ocenie merytorycznej wniosku, w oparciu o zasady oceny punktowej stanowiące załącznik nr 2A do Regulaminu przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Szczegółowe informacje dot. dofinansowania zawarte są w Regulaminie przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej. Aktualne druki wniosków
o dofinansowanie oraz powyższy regulamin dostępne są na stronie internetowej urzędu wodzislawslaski.praca.gov.pl (dokumenty do pobrania).

Dodatkowe informacje na temat ogłoszonego naboru można uzyskać w siedzibie tut. urzędu  w  pok. nr 220 lub pod numerem telefonu 32 459 29 55 lub 32 459 29 56.