Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Na terenie powiatu powstanie Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy - Powiat Wodzisławski

Powiat Wodzisławski utworzy w porozumieniu z Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach i wodzisławskim Cechem Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy dla młodzieży.

Zarówno Centrum Karier jak i Punkt Pośrednictwa Pracy to nowe, stacjonarne formy organizacyjne poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy dla młodzieży, które będą funkcjonować w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „OHP jako realizator usług pracy”.
Głównym celem tego projektu jest ułatwienie dostępu  młodzieży  wieku 18 – 25 lat poszukującej pracy, bezrobotnej, uczniów ostatnich klas szkół średnich oraz studentów do usług z zakresu poradnictwa zawodowego i informacji o rynku pracy, a tym samym zapobieganie bezrobociu młodzieży poprzez przygotowanie jej do wejścia na rynek pracy.

Pracownicy obu jednostek będą udzielać porad indywidualnych i prowadzić warsztaty grupowe, które przygotują młodzież do znalezienia się na rynku pracy, planowania jego kariery zawodowej oraz samopoznania poprzez usługi poradnictwa zawodowego.

Młodzieżowe Centrum Kariery powstanie w Wodzisławiu Śląskim przy ul. 1 Maja 16 A, tj. w budynku, w którym mieści się już Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Z kolei Punkt Pośrednictwa Pracy – w siedzibie Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Zamkowej 5.

Komenda Wojewódzka OHP w Katowicach w ramach porozumienia zapewni wyposażenie pomieszczeń w meble, sprzęt, materiały biurowe i eksploatacyjne niezbędne do prowadzenia przedmiotowej działalności oraz pokrywać będzie koszty bieżącego funkcjonowania, w tym koszty zatrudnienia doradcy zawodowego.

Powiat Wodzisławski oraz Cech udostępnią pomieszczenia służące działalności jednostek.