Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Na Kraszewskiego powstanie chodnik i ścieżka rowerowa - Powiat Wodzisławski

Na Kraszewskiego powstanie chodnik i ścieżka rowerowa

Wczoraj Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. zawarł umowę dot. budowy chodnika, ścieżki rowerowa oraz odwodnienia drogi wzdłuż ul. Kraszewskiego w Pszowie.

street view ulica Kraszewskiego w Pszowie

Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma MARBUD z Rybnika. W jej ramach do końca listopada ma powstać chodnik i ścieżka rowerowa na odcinku ponad pół kilometra. Oprócz tego na długości prawie 300 m wzmocniona zostanie skarpa. Jezdnia uzyska zaś odwodnienie oraz oznakowanie poziome. Inwestycją objęty zostanie odcinek od centrum Pszowa w kierunku wjazdu w rejon hałdy.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 550 tys. zł. Zostanie on sfinansowany przez Powiat Wodzisławski wspólnie z Miastem Pszów.