Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Na konwencie starostów o szpitalach i drogach - Powiat Wodzisławski

Na konwencie starostów o szpitalach i drogach

W dniach 21-22 września w Nakle Śląskim w powiecie tarnogórskim odbyło się posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Śląskiego, któremu przewodniczy Andrzej Płonka, starosta bielski, a zarazem przewodniczący Związku Powiatów Polskich. W konwencie uczestniczył starosta Leszek Bizoń.

Pamiątkowe grupowe zdjęcie starostów województwa śląskiego podczas konwentu w Tarnowskich Górach

Jednym z tematów poruszanych podczas spotkania Starostów były problemy i zadania stojące przed powiatami związane z funkcjonowaniem lokalnej służby zdrowia. Mowa była też o inwestycjach drogowych. Aktualne przepisy i zagadnienia Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg omówiła dyrektor Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Śląskiego w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach Dorota Wójtowicz.

Podczas Konwentu śląscy starostowie spotkali się ze Zbigniewem Pawlakiem – Przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, który przybliżył im procedurę i długą drogę do uzyskania wpisu na światową listę dziedzictwa UNESCO (na liście od 2017 r. funkcjonuje tarnogórska kopalnia rud ołowiu, srebra i cynku). Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Po wykładzie, goście mieli okazję zwiedzić ten wyjątkowy obiekt, jakim jest Zabytkowa Kopalnia Srebra.

Konwent zakończył się dyskusją na temat bieżących spraw związanych z realizacją zadań publicznych przez powiaty.

Źródło: https://powiat.tarnogorski.pl/2022/09/23/konwent-starostow-wojewodztwa-slaskiego-2/, dostęp: 23.9.2022

Foto: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach